Datum: 22-05-2013 Tijd: 03:11
Navigatie
Evenementen
<< mei 2013 >>
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
25-05: - 26-05: Open Zeeuws Kampioenschap
01-06: - 02-06: Nationale Vrouwen Vliegdag
03-06: - 07-06: Open Militaire Kampioenschappen
08-06: - 09-06: Tukker 2 daagse = gecanceld
10-06: - 14-06: SION @Malden
14-06: - 15-06: Luchtmachtdagen
15-06: - 16-06: Jac Janssen Memorial Cup
17-06: - 21-06: SION @Salland (onder voorbehoud)
Gebruikers Online
· Gasten online: 4

· Leden online: 0

· Totaal aantal leden: 1,682
· Nieuwste lid: ronald rijken
EZT-ers blijven bevoegd na 28 september
CTZDe europese regelgeving voor onderhoud aan (zweef)vliegtuigen, Part M, treedt in werking op 28 september 2008. Part M is echter aangepast, en het lukt niet om de verlichte Part M tijdig in werking te laten treden. Tevens zijn wij in Nederland en in vele andere landen in de EU nog niet klaar voor de inwerkingtreding. De CTZ heeft hierover uiteraard regelmatig contact met IVW.  (Klik op "Lees meer")
Opvolger blauwe boekje / Journaal komt er aan
CTZDe CTZ is bezig de laatste hand te leggen aan het Vliegtuig Logboek, de opvolger van het huidige blauwe boekje/het Journaal.

Het journaal is ook onderdeel van de technische administratie van het zweefvliegtuig. Part M stelt andere eisen aan dit boekje. Vandaar dat een ander boekje nodig is. Wij hebben het journaal meteen omgedoopt tot Vliegtuig logboek. Wij denken dat deze naam de lading beter dekt.

Op het secretariaat zweefvliegen zijn op dit moment nog 15 stuks van het oude Journaal op voorraad. Ons advies is dus om alleen in noodgevallen een Journaal te kopen, maar geen grote aantallen meer te bestellen bij het secretariaat. Wij denken dat wij zo net het einde van het vliegseizoen halen, wanneer naar verwachting het nieuwe Vliegtuigboek gedrukt is.

Rob Kleijn
secretaris CTZ
Zoek het verschil . . . .
Nieuws
Gezien op de BGA website. Klik op "Lees meer" voor het antwoord.




Bericht van Funkwerk Avionics GmbH ivm transponders
Nieuws Op de website van Funkwerk Avionics is vandaag een nader bericht (pdf bestand) verschenen ivm de problemen met de Filser TRT600 en TRT800 transponders. Een terughaal actie van de apparaten wordt door Funkwerk voorbereid.
Ronald Termaat gaat naar de World Air Games (WAG) 2009 !!
Wedstrijden

WK Zweefvliegen, Lüsse bij Berlijn, 2-16 augustus, met 8 wedstrijddagen. Ronald Termaat (Europees kampioen 18m klasse) eindigde in een nek-aan-nek race als vice-wereldkampioen vlak achter de Fransman Olivier Darroze. In de 15m klasse legde nieuwkomer Mark Leeuwenburgh verrassend beslag op de 3e plaats. In de Open klasse scoorde Francois Jeremiasse met een 7e plaats binnen de top-10. Verspreid over drie klassen namen 130 wedstrijdvliegers uit 34 landen aan deze WK deel.

 

Fotobijschrift: Ronald Termaat finisht met de nieuwe, door Marc van Breemen

namens Glider-Equipment aan hem beschikbaar gestelde Ventus 2Cxa.

De verschillen bovenin het klassement zijn zeer klein. Meer dan ooit speelt tactiek een rol om in deze meerdaagse wedstrijden te scoren en om verworven posities op slechte dagen te consolideren. De Nederlanders profiteren in hun teambriefing en tijdens de vlucht van technische coaching door Baer Selen, zelf tweevoudig wereldkampioen standaardklasse. Meteorologische “now-casting” is beschikbaar tot op de strip en de vliegers wisselen onderling informatie uit. Rivaliserende landenteams observeren nauwgezet elkaars vliegbewegingen. Zoals in alle topsporten profiteert zweefvliegen ook van mental coaching. De kernploeg werd getraind door Rico Schuier, bekend van o.a. het winnende dames waterpoloteam op de Olympische Spelen.

Highlight voor 2009 is nu al de deelname van Ronald Termaat aan de World Air Games in Turijn. In totaal worden 14 zweefvliegers uitgenodigd voor deelname aan de WAG. Hun selectie is gebaseerd op de resultaten bij wereld- en continentale zweefvliegwedstrijden.  (bron:www.knvvl.nl)

EASA aanwijzing parachute Spekon RE-5L
NieuwsDe EASA heeft een luchtwaardigheidsaanwijzing gegeven voor de Spekon RE-5L noodparachute. Deze wordt in de zweefvliegerij ook wel gebruikt. Zie voor de EASA aanwijzing HIER (pdf file) De aanwijzing is vandaag in werking getreden en moet vóór 2 oktober 2008 zijn uitgevoerd.
Derde tranche Natura2000
Afdelings NieuwsVan 11 september tot en met 22 oktober 2008 heeft het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) de derde tranche van 29 Natura2000 gebieden in procedure genomen en ter inzage gelegd.

 De KNVvL zal voor alle 29 gebieden een zienswijze indienen. Daarnaast zal de KNVvL een concept standaardzienswijze op ‘invulbasis’ opstellen ten behoeve van de clubs. Begin oktober zullen de betreffende clubs hiervan op de hoogte worden gebracht.

Het indienen van een zienswijze door direct betrokkenen is van cruciaal belang. Het geeft namelijk toegang tot verdere inspraak en tot het recht op het voeren van verweer in gerechtelijke procedures.

Voor meer informatie zie de website van LNV

bron: www.knvvl.nl

Anti collision-systemen
NieuwsIn het augustus nummer van Pilot & Flugzeug staat een interessant artikel (pdf) over toepassingen van anti collision-systemen (w.o. Flarm) in de algemene luchtvaart.
Kernploeg en junioren selectie 2009
WedstrijdenDe Kernploeg en de Junioren Selectie voor 2009 zijn bekend:

Kernploeg 2009:
Rien Bastiaanse
Peter Batenburg
Gert Buitink
Maurits Dortu
Rene de Dreu
Francois Jeremiasse
Mark Leeuwenburgh
David Muller
Steven Raimond
Bas Seijffert
Sjaak Selen
Ronald Termaat

(de rangorde binnen de kernploeg wordt
binnenkort bepaald en gepubliceerd)

Kernploegmanager: Paul Schepers

Algemeen coach: Frouwke Kuijpers
Coach vliegzaken: Baer Selen
Junioren selectie 2009:
Patrick van Breemen-Schneider
René de Dreu
Andy van Helden
Frank Hiemstra
Tim Kuijpers
Richard Leenheer
Peter Millenaar

Junioren manager: Patrick Hoeve










bron: website CW&S
Registreren
Hallo gast, klik HIER om je te registreren op de zweefportaal website!! Na registratie en inloggen heb je overzicht van nieuwe forumberichten, mag je zelf berichten plaatsen, is er een shoutbox en nog veel meer!!
Inloggen
Gebruikersnaam

Wachtwoord



Nog geen lid?
Klik HIER om aan te melden.

Wachtwoord vergeten?
Vraag HIER om een nieuw wachtwoord.
Volg Zweefportaal op
Google +1
            
Website door:

Ben Hiemstra

Verwerkingstijd: 0.03 seconden