| 16-05-2025 | 00:35
Navigatie
Sponsors Kernploeg
Gebruikers Online
· Gasten online: 5

· Leden online: 0

· Totaal aantal leden: 2,418
· Nieuwste lid: gyrowoody
Euroglide 2010, zweefvliegrace over 2.300 kilometer
WedstrijdenVandaag, maandag 21 juni, begin van de Euroglide 2010, een zweefvliegrace over 2.300 km dwars door Europa. Ruim 55 teams uit binnen- en buitenland doen mee. Wie als eerste in Nederland terugkeert, vóór of uiterlijk op zaterdag 3 juli, is de winnaar. Kijk onder www.euroglide.nl voor route, deelnemers en dagverslagen.

Elk team trekt dagelijks zijn eigen plan om zo ver mogelijk te komen. Waar zal de vlucht, afhankelijk van de weerscondities, eindigen? Over de weg volgt de grondploeg met trailer, voor als een buitenlanding de enige optie is. De kist moet voor de volgende dag naar het dichtstbijzijnde vliegveld met startfaciliteit voor zweefvliegtuigen. Wordt het slapen in een hotelletje, of  in de tent? Niemand weet het van tevoren.

Van Eindhoven gaat het via het Duitse Ruhrgebiet naar Bronkow tussen Leipzig en de Poolse grens. Dan naar Montricher in het noorden van Zwitserland aan het meer van Genève. Daarna vliegen de wedstrijddeelnemers naar Falaise in het Franse Normandië. Tenslotte richting de finish, op zweefvliegveld Axel in Zeeuws-Vlaanderen. De race moet binnen dertien dagen zijn volbracht. Dit is de tiende Euroglide. Organsiatie: EACzc.

Reacties
#11 | Dennie op 23-06-2010 19:23
Ze gaan wel erg hard.
eerste finish a.s. vrijdag ??
#12 | fixalot op 24-06-2010 07:28
vandaag wordt er al gefinshed vermoed ik!
#13 | Ruud Holswilder op 24-06-2010 07:46
Spot LA:
Laatste 24 uur
Laatste 7 dagen

BTW wij racen iets minder snel en genieten iets meer van de omgeving en het uitzicht ? Wink
#14 | fixalot op 24-06-2010 07:56
Heeft de MD ook een spot pagina ?
#15 | dingetje op 24-06-2010 11:20
Geen SPOT maar toch te volgen, team SAL4FUN via deze link
Hoe werkt het?
1) Klik op de link
2) Kies unit 10647 voor de camper of unit 10249 voor het vliegtuig.
3) Gebruik de kaart of historie link
#16 | borisbroere op 24-06-2010 11:59
Zo te zien zijn er al weer een paar onderweg. Lijkt mij dat vandaag de eersten zullen arriveren! Hoop wel dat er rekening gehouden wordt met het doordeweekse belgische luchtruim. (Oftewel gebiedje tussen Lille en Axel tot max. FL45 indien zonder toestemming van Brussels info.) Meer info hierover te vinden op VFR gids belgie
#17 | Ballie op 25-06-2010 09:32
Fantastische Euroglide, EAC organisatie bedankt. Super mooie vluchten (die van eergisteren zelfs >10 uur). Start/landingsplaatsen: Eindhoven, Günterrode, Giebelstadt, Bailleau, Axel. Zowel Bronkow als Montricher gerond in de beercan en bij Falaise wat verplaatsingskilometers gebruikt. Maximale hoogte 2400 mtr, beste bel 4,2 mtr geïntegreerd, moeilijkste ATC clearance was Cambrai (iets Patrouille de France achtig was aan het oefenen), meeste stress op toren van Paderborn (da kommt eine ganze armada von segelflieger!). Grootste kick: op 200 meter een belletje oppikken die de sleutel bleek naar een finish op Axel.

Yeah! Eigenlijk hadden we gezegd, als we voor het weekeinde terug zijn vliegen we hem nog een keer.... hmmm, net wakker, geen startcapaciteit geregeld....Frown

Ik stem voor een jaarlijkse Euroglide!!! Richting Scandinavië misschien

Crew ZZ
Reactie plaatsen
Logt u a.u.b. in om een reactie te plaatsen.
Waardering
Waardering is alleen beschikbaar voor leden.

Logt u a.u.b. in om te stemmen.

Er zijn nog geen waarderingen gegeven.
Registreren
Beste bezoeker, pas na registratie krijg je volledige (lezen en schrijven) toegang tot het Zweefportaal forum. Bij ieder bezoek wordt een overzicht getoond van alle nieuwe forumberichten. Klik HIER om vandaag nog te registreren!!
Inloggen
Gebruikersnaam

Wachtwoord



Nog geen lid?
Klik HIER om aan te melden.

Wachtwoord vergeten?
Vraag HIER om een nieuw wachtwoord.
Volg Zweefportaal ook op
Zweefvliegen feed
Verwerkingstijd: 0.06 seconden